pl     en     Zaloguj     Pomoc

Werner Orkiestra - logo_mail.png

AKTUALNOŚCI


Wakacje - a wraz z nimi koncerty (04.07.2016)

Nadszedł okres wakacyjno-urlopowy, ale dla nas nie będzie to bynajmniej czas odpoczynku, lecz wytężonej pracy, bowiem niebawem zagramy dwa duże koncerty. Więcej informacji o nich możecie znaleźć w zakładce "Koncerty". Wszystkich urlopowiczów serdecznie pozdrawiamy i życzymy pięknej pogody na wczasach :)
Dyrektor Artystyczny
Marcin Werner

 


Koncert z okazji dnia kobiet (03.02.2016)

Już niebawem, bo 6 marca zaprezentujemy się w nietypowym koncercie, albowiem zabrzmią na nim "Cztery pory roku" w dwóch odsłonach: Vivaldiego i Piazzolli. Solistą będzie oczywiście niezastąpiony Kamil Zawadzki - asystent Akademii Muzycznej w Łodzi, a koncert odbędzie się w Muzeum Miasta Łodzi, przy ul. Ogrodowej. Zapraszam serdecznie na to niezwykłe artystyczne wydarzenie. Będzie się działo...
Z poważaniem
Dyrektor Artystyczny
Marcin Werner

 


Wesołych świąt! (23.12.2015)

Dla wszystkich sympatyków, muzyków, wokalistów i współpracowników orkiestry oraz organizatorów imprez, ślemy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Dużo ciepła, radości i pomyślności w nachodzącym 2016 roku, spełnienia marzeń i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów. Oby ten nowy rok był jeszcze lepszy od poprzedniego.
Z poważaniem
Dyrektor Artystyczny
Marcin Werner

 


Zbliża się nowy rok, a wraz z nim... (04.12.2015)

... koncert noworoczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Zdzieszowicach. Więcej szczegółów niebawem, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą koncertową. Być może i Ty zechcesz uświetnić nowy 2016 rok w wiedeńskim stylu :)

 


Najbliższy koncert orkiestry już wkrótce! (29.10.2015)

Zapraszamy wszystkich na nasz najbliższy koncert, który odbędzie się w GCKiS w Bierawie, już 11 listopada, o godz. 16:00. Będzie różnorodnie, od Straussa aż po Kilara, a dodatkowo wokalnie, gdyż zaśpiewa z nami Aleksandra Wiwała. To świetna okazja, aby aktywnie spędzić nasze narodowe święto. Wstęp wolny.
Do zobaczenia!


Rozpoczynamy nowy sezon artystyczny (29.09.2015)

Chcielibyśmy powitać wszystkich w nowym sezonie artystycznym. Mamy nadzieję, że ten rok będzie równie owocny jak poprzednie. Dlatego serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych działań na stronie oraz na facebooku. Będą nowe nagrania, nowe pomysły, nowe utwory. Jednym słowem: będzie się działo...


Dziękujemy za kolejny sezon artystyczny! (30.06.2015)

W tym roku było jubileuszowo. Jubileusz Bogusława Morki, Chóru Uniwersytetu Muzycznego, Samorządu Terytorialnego. Pomimo tak ważnych wydarzeń było też bardzo wesoło. Nie zabrakło humorystycznych akcentów, śmiesznych wpadek. Miejscami bywało też groźnie... Ale co tu dużo mówić, będzie nam Was brakowało. Dlatego zobaczymy się już wkrótce w nowym sezonie artystycznym. Tymczasem... Do zobaczenia!


Na jubileusz najlepsza... orkiestra! (13.06.2015)

I to najlepiej na taki duży, jak 25-lecie samorządu terytorialnego, który odbędzie się już 21 czerwca w Wartkowicach. Przemówienia, parady, suto zastawione stoły, msza w kościele i oczywiście koncert orkiestry symfonicznej - połączenie tych elementów to gwarancja udanej uroczystości. Na taką okazję najlepiej wybrać coś lekkiego jak np. koncert "American Dream", który wykonają jak zawsze nasi znakomici soliści: Karolina Kasper i Łukasz Handzel. Będzie bardzo jubileuszowo.


Co zrobić na dzień matki? Iść na koncert! (16.05.2015)

26 maja w Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej 2a w Łodzi o g. 18:00 zabrzmi interesujący i nietypowy koncert z okazji dnia matki. Interesujący z uwagi na instrumentarium: dwie harfy, gitara, skrzypce i orkiestra smyczkowa. Nietypowy ze względu na repertuar: Koncert na dwie harfy i gitarę Gerardo Tameza oraz 4 pory roku Astora Piazzoli na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową. Wspaniałe wykonanie zapewnią Joanna Tomala, Anna Kłos, Krzysztof Jusiak, Kamil Zawadzki i Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera. Wstęp wolny
Do zobaczenia!


Orkiestra filmowa (22.04.2015)

W najbliższym czasie, tj. 9 maja będziemy nagrywać muzykę do filmu w Studiu Koncertowym Radia Łódź. To wielki zaszczyt dla nas móc realizować to przedsięwzięcie przede wszystkim z uwagi na produkcję o zasięgu światowym. Dlatego damy z siebie wszystko, a owoce naszej pracy mam nadzieję, że będziecie mogli niebawem usłyszeć...


Moc Jubileuszów (28.03.2015)

Jubileusz zdarza się raz na kilka-, kilkadziesiąt lat. Te największe oczywiście rzadziej. Tak się jednak złożyło, że w kwietniu zagramy dwa jubileusze blisko siebie: 17 kwietnia Jubileusz 10-lecia Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 19 kwietnia Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Bogusława Morki. Pierwszy odbędzie się w Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej 2a w Łodzi, drugi zaś w Teatrze im. A Sewruka w Elblągu. Dwa jubileusze, dwa koncerty, jedna orkiestra...


Chińskie święto wiosny w Łodzi (25.02.2015)

A wraz z nim łódzka prapremiera, chyba najpopularniejszego w Chinach koncertu skrzypcowego "Butterfly Lovers". Przepiękna muzyka zabrzmi już 4 marca o g. 18:00 w Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej 2a w wykonaniu skrzypka - Kamila Zawadzkiego i Orkiestry Symfonicznej Marcina Wernera.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!


Orkiestra na pokazie mody - czy to możliwe? (13.02.2015)

Oczywiście że tak, szczególnie że w tej syntezie wezmą udział: Patrizia Gucci - znana na całym świecie projektantka mody oraz Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera. To niezwykłe połączenie sztuk jest wybuchową mieszanką, której będziecie mogli doświadczyć już 18 lutego w PTAK Fashion City. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów mody i muzyki. Oj, będzie się działo...


Już niedługo... Walentynki! (05.02.2015)

A wraz z nimi koncert naszej orkiestry w Gminnym Ośrodku Kultury w Niewiadowie - gmina Ujazd. Serdecznie zapraszamy na niezapomniane chwile z koncertem "American Dream". W roli solistów Karolina Kasper i Łukasz Handzel.
Do zobaczenia!


Praca wre ! (30.01.2015)

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczęliśmy pracę nad nowym repertuarem, którego będziecie mieli okazję posłuchać już 4 marca w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ulicy Żubardzkiej 2a. Zaprezentujemy Koncert skrzypcowy "Butterfly lovers He Zhan-Hao i Chen Ganga. Solistą będzie mgr Kamil Zawadzki.
Zapraszamy !


Nowy Rok ! (31.12.2014)

Dziś zagramy ostatni koncert w tym roku. Repertuarem "American Dream" uatrakcyjnimy Noc Sylwestrową mieszkańcom Sierpca. O północy, lampką szampana, powitamy Nowy Rok, jednocześnie żegnając zeszły, ale jakże udany 2014. A udany był dzięki Wam !
Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za to, że jesteście z nami ! Odwiedzacie naszą stronę, obserwujecie filmy, ale przede wszystkim dziękujemy, że przychodzicie tłumnie na nasze koncerty. Koncerty, po których dajecie owacje na stojąco, po których zawsze słyszymy od Was wiele ciepłych słów. Te wszystkie wspaniałe chwile dają nam naprawdę ogrom motywacji do dalszego działania, do kolejnych prób i występów. Motywację, byśmy w 2015 roku i z każdym kolejnym, pięli się coraz wyżej, występowali przed coraz większą, ale tak samo znakomitą publiką !
Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy i życzymy, byście w 2015 roku spełnili wszystkie marzenia !


Wesołych Świąt ! (24.12.2014)

Życzymy Wam Spokojnych, Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia. By ten magiczny czas był chwilą odpoczynku w gronie najbliższych. Byście cieszyli się z każdego dnia i spełniali marzenia. Przy wigilijnym stole wesoło kolędowali a pod choinką znaleźli wiele prezentów!


Koncert z Bogusławem Morką ! (02.12.2014)

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Wszystkich do Filharmonii Krakowskiej na Wielką Galę Jubileuszową z okazji 30-lecia Pracy Artystycznej Bogusława Morki. Wykonamy najpiękniejsze arie operowe, operetkowe i musicalowe, piosenki włoskie, hiszpańskie oraz filmowe. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godzinie 17. Zapraszamy !


Dziękujemy ! (13.11.2014)

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy towarzyszyli nam podczas Koncertu Operowego ! Dziękujemy za tak liczne grono odbiorców, za owacje, bisy i wiele ciepłych słów po koncercie. Występować przed tak wspaniałą publiką to dla nas ogromna przyjemność !


Koncert Operowy ! (11.11.2014)

Gorąco zapraszamy na Koncert Operowy, który odbędzie się 11 listopada 2014r. w Kościele im. Św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim. Będziecie mogli usłyszeć m.in."Carmen" Georges'a Bizeta, Walc Musetty G.Pucciniego czy "Libiamo" z opery La Traviata G.Verdiego. Koncert uświetnią polscy jak i włoscy soliści ! Występ rozpoczyna się o godzinie 18:00. Zapraszamy !


Koncert Muzyki Filmowej! (14.09.2014)

Z okazji Dni Andrzejowa serdecznie zapraszamy na Koncert Muzyki Filmowej, który odbędzie się 14.09.2014 w Szkole Podstawowej nr. 204 przy ul.Gajcego 7 w Andrzejowie. Kto jeszcze nie słyszał w naszym wykonaniu głównych motywów m.in. z filmów "Batman", "Star Wars" czy "Superman", teraz ma okazje! Koncert rozpoczyna się o godzinie 18:00. Wstęp wolny!


Wakacje! (03.07.2014)

W zeszłą sobotę zagraliśmy ostatni koncert przed przerwą wakacyjną. Tym razem mieliśmy zaszczyt wystąpić we Włocławku wraz z cygańskim zespołem "Roma". Koncert był poświęcony św. Janowi Pawłowi II dla uczczenia Jego kanonizacji i zakończył się wielkim sukcesem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy nam towarzyszyli. Teraz przyszedł czas na odpoczynek! Cała Orkiestra będzie zbierać siły na nowy, pracowicie zapowiadający się sezon!

Dyrektor Artystyczny
Marcin WernerWesołego Alleluja! (20.04.2014r.)

Życzymy Wam Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych radości i pokoju ! Dużo ciepła i miłości w gronie najbliższych. Smacznego jajka przy rodzinnym stole i mokrego Śmigusa - Dyngusa!

Orkiestra "Symphonix Ensemble"Koncert Muzyki Filmowej (15.03.2014r)

Wszystkich serdecznie zapraszamy na koncert muzyki filmowej, który odbędzie się 11 kwietnia 2014r. o godz. 18:00 w Jagiellońskim Ośrodku Kultury przy ul. Wspólnej 6 w Łodzi. Zaprezentujemy główne motywy z filmów "Star Wars", "Piraci z Karaibów", "Alicja w Krainie Czarów", "Harry Potter" i wiele innych. Jeśli chcecie na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w magiczny świat ulubionych bohaterów - zapraszamy!

Marcin Werner
Dyrektor ArtystycznyDrodzy Fani! (10.02.2014r)

Przez ostatnie miesiące towarzyszył nam nawał pracy! Przygotowywaliśmy repertuar muzyki filmowej, który wkrótce będziecie mogli posłuchać na zbliżającym się koncercie. W między czasie mieliśmy nagranie nowej piosenki z Cezarym Majewskim, której premiera odbędzie się w okolicach maja. Niebawem zdradzimy więcej szczegółów! Tymczasem zapraszamy na najbliższy koncert muzyki jazzowej w Koluszkach!

Marcin Werner
Dyrektor ArtystycznyWesołych Świąt! (25.12.2013r)

Nasi Drodzy,

Życzymy Wam wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Byście spędzili ten wyjątkowy czas w gronie swych najbliższych i wspólnie cieszyli się magiczną atmosferą. Przy wigilijnym stole wesołego kolędowania a pod choinką dużo prezentów!

Orkiestra "Symphonix Ensemble"Spotkanie z orkiestrą symfoniczną (15.12.2013r)

Wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z orkiestrą, które odbędzie się 15 grudnia o godz. 14 w Parafii św. Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104. Do zobaczenia!
Marcin Werner
Dyrektor ArtystycznySpotkanie z orkiestrą symfoniczną (07.11.2013r)

Zapraszamy wszystkich do Archikatedry Łódzkiej na spotkanie z orkiestrą, które odbędzie się 17 listopada o godz. 20:00. Celem spotkania będzie pogłębienie świadomości społecznej na temat tego z czym należy kojarzyć słowo "orkiestra" oraz jak wygląda orkiestra symfoniczna. Spotkanie poprowadzi Marcin Werner - dyrygent, kompozytor i pianista, a czas wypełniać będzie również Orkiestra Symfoniczna "Symphonix Ensemble" w znanych utworach z muzyki poważnej i filmowej. To niezwykłe wydarzenie kulturalne, na którym warto się znaleźć. Do zobaczenia!

Marcin Werner
Dyrektor ArtystycznyZnów wracamy do pracy! (09.09.2013r)

Po wakacyjnej przerwie wracamy z nową energią i pomysłami. Wczorajszy koncert w Andrzejowie zapoczątkował nasz kolejny sezon artystyczny. Wobec powyższego chciałbym przywitać wszystkich nowymi zdjęciami oraz nagraniem Summertime, z udziałem Emilli Kudry. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje koncertowe i nie tylko. Będziemy na bieżąco informować o najnowszych wydarzeniach związanych z orkiestrą. Do usłyszenia!

Marcin Werner
Dyrektor ArtystycznyDziękujemy za kolejny rok! (05.07.2013r)

W imieniu całej orkiestry chciałbym serdecznie podziękować wszystkim naszym fanom i słuchaczom, którzy razem z nami tworzyli ten wspaniały projekt poświęcony muzyce przez ostatnie 10 miesięcy. Chciałbym również podziękować wszystkim solistom, zarówno klasycznym jak i jazzowym oraz muzykom doaangażowanym za cały wkład pracy jaką wykonali dla nas w minionym sezonie artystycznym 2012/2013. A teraz ode mnie...

Dziękuje z całego serca członkom orkiestry, którzy sumiennie przychodzili na próby (mimo własnych, często skomplikowanych planów), ćwiczyli materiał, starali się i pracowali na rzecz orkiestry oraz tym, którzy przyprawiali mnie o zawrót głowy i naturalnie podwyższali ciśnienie, za wspaniały rok wspólnych wrażeń, przeżyć i przygód. Oby kolejny sezon artystyczny był równie pomyślny jak miniony, a nawet lepszy. Życzę wam z całego serca pomyślnej realizacji własnych, najskrytszych marzeń i spełniania się w życiu zarówno zawdodowym jak i osobistym.
Wasz dyrygent,
Marcin WernerNowe nagrania na stronie!

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania nowych nagrań w dziale "Nagrania", pod tytułem "Muzyka jazzowa". Są to utwory: In the mood, z repertuaru Glenna Millera i Cheek to cheek, z rep. Franka Sinatry. Utwory te, jak również temat z filmu "Różowa pantera", Henry'ego Manciniego, zostały zarejestrowane dzięki uprzejmości p. Andrzeja Bakalarza, prezesa firmy "Linexim - tkaninownia", w studio, przy ul. Lodowej (na terenie zakładu). Dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie :) Pozostały jeszcze dwa utwory do obróbki - Summertime i Sing sing sing, które niebawem również znajdą się na naszej stronie. Zapraszamy więc do śledzenia naszych poczynań!


Witamy!

Po długiej nieaktywności strony, spowodowanej przebudową portalu (za którą bardzo przepraszam wszystkich zniecierpliwionych fanów), jest ona znowu dostępna. Nastąpiło kilka istotnych zmian co do funkcjonowania strony. Opiszę je krótko poniżej.

1. Od tej pory aktualności będą prowadzone bezpośrednio na stronie, a nie za pomocą portalu facebook. Oczywiście wciąż można śledzić nasze poczynania na facebook'owym fanpage'u.
2. Galeria zdjęć również będzie aktualizowana bezpośrednio na stronie, jak również na facebooku (do tej pory tylko tam można było oglądać nasze zdjęcia).
3. Filmy video dostępne za pomocą portalu YouTube, będą umieszczane bezpośrednio na stronie do obejrzenia (bez konieczności wchodzenia na portal YouTube).
4. Dodane zostało forum dyskusyjne, na którym można się będzie wypowiadać na temat orkiestry, jak również na inne tematy muzyczne.
5. Dodana została możliwość Subskrypcji, czyli zapisania się na naszą listę mailingową. Dzięki tej opcji będzie można na bieżąco otrzymywać informacje o naszych koncertach i innych wydarzeniach, w których bierzemy udział.

Mam nadzieję, że te udogodnienia staną się motorem do częstego odwiedzania naszej strony. Dzięki nim będzie ona bardziej dynamiczna, aktywna i na bieżąco aktualizowana. Zapraszam więc do zaglądania i śledzenia naszych działań. Pozdrawiam!

Marcin Werner
Dyrektor Artystyczny