pl     en     Zaloguj     Pomoc

Werner Orkiestra - logo_mail.png

HISTORIA

 

              Historia orkiestry rozpoczęła się w 2007 roku. Wtedy to właśnie Marcin Werner, jeszcze jako uczeń klasy licealnej szkoły muzycznej, wpadł na pomysł skomponowania większego utworu. Jednakże do realizacji tego projektu potrzebował małego zespołu instrumentalnego. Poprosił więc swoich rówieśników o pomoc. Początkowo w skład tej "orkiestry" wchodził kwintet smyczkowy i kilka instrumentów dętych. Po udanym koncercie, zespół ten spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaczął się rozrastać, aż w 2009 roku przyjął formę klasycznej orkiestry symfonicznej, której dyrygentem został Marcin Werner. Wykonywała ona głównie jego kompozycje, lecz okazyjnie, również w jego aranżacjach, inne utwory, np. tematy filmowe, czy też znane i lubiane przeboje. Wśród zaprezentowanych koncertów, ważnym wydarzeniem był występ w Filharmonii Łódzkiej, w utworze "My Concept" Marcina Wernera.

czello2a

 skrzypki1a        Działalność ta spowodowała, że w 2010 roku, orkiestra przyjęła nazwę "Symphonix Ensemble" i rozpoczęła pracę nad największym dotychczas dziełem - Koncertem Skrzypcowym Marcina Wernera. Skład orkiestry prezentował się następująco: kwintet smyczkowy, 2 flety, 2 oboje, 2 klarnety, 2 fagoty, 4 rogi, 2 trąbki, 3 puzony i kotły. Do pracy nad tym utworem dołączyła orkiestra smyczkowa "Łódzkie Smyczki" działająca od wielu lat w OSM I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, pod kierownictwem skrzypka i dyrygenta - Ryszarda Osmolińskiego. Owocem tej współpracy był "Koncert autorski Marcina Wernera", gdzie oprócz Koncertu Skrzypcowego zabrzmiały inne jego kompozycje: "Pieśń bez słów - tęsknota", "My Concept" oraz "Justice Day".

drewno1a

smyczki4a             Ponieważ koncert ten spotkał się z ogromną aprobatą wśród publiczności, Marcin Werner postanowił rozszerzyć działalność koncertową orkiestry i włączyć do repertuaru znane utwory. W ten sposób orkiestra zyskała możliwość koncertowania praktycznie wszędzie, stając się jedynym zespołem w województwie łódzkim o takim charakterze.

Od połowy 2014 roku orkiestra przyjęła nową nazwę: "Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera".